top of page

1988'ten beri ilk günkü kalitemizle...

  • LinkedIn
  • YouTube
logo1.png

İletişim
0532 776 43 94
ozkosemakina@hotmail.com

Adres
Dudullu OSB
Ümraniye/İstanbul

Bugüne kadar çalıştığımız büyük firmalar;

1681805452020.jpeg
repkon imalat.jpeg
van-logo-1920x1080-KOYU.png
0SrRWD1h_400x400.jpg
Hurmak-1_edited.png

HAKKIMIZDA

 

Özkösemakina Tarihi

Firmamız kuruluşunu 1988 yılında "KÖSE Makine San.ve Tic. Ltd." ismiyle yapmış ve faaliyetlerine bu tarih itibariyle küçük girişimci olarak başlamıştır. 2000 yılında ise firmamızın ortaklık yapısıyla birlikte ünvanı da değişmiştir. 2000 yılındaki bu değişiklikler sonrası firmamız bugünkü ismi olan "ÖZKÖSE Mak. San.ve Tic. Ltd. Şti." olarak faaliyetlerini sürdürmektedir. İş yaşamına deneyimli ve piyasada yeri olan şirketlerde başlayan Kadir Köse, en son çalıştığı firma sahibinin kendisine yaptığı teklif üzerine 1988'de firmalaşma sürecini başlatmıştır. Çalıştığı firmanın ihtiyacı olan ürünleri karşılamak amaçlı girişimci bir firma olarak piyasaya girilmiş ve çalışılan firmanın fason üretimcisi olarak ticari deneyim başlamıştır. Üretim siparişe dayalı şekilde muhtelif torna - tesviye işleri ile şekillenmiş, zaman içinde makina yedek parça imalatı ağırlıklı olacak şekilde firma çatısı altında bugüne kadar başarıyla ve günden güne büyüyerek devam etmiştir.

Sektörün ihtiyaç duyduğu tüm makina-parça imalatlarını güncel teknoloji ve kaliteli hizmet anlayışı ile sunan bir faaliyet sürecimiz bulunmaktadır. Firmamızda Torna, Freze ve Borverk işçiliği yapılmakta, bunlarla birlikte 2004 yılında yapılan teknolojik yatırımlarla üretime bilgisayar destekli tasarım ve imalat programı CAD-CAM kullanılan CNC tezgahını katarak, kalitesini arttırmakla birlikte, ürün yelpazesini de genişletmiştir. CAD-CAM programlı CNC tezgâhta 14 tona kadar parça işlenebilmekte olup, halihazırda devam eden üretimimizde farklı sektörlere, farklı işçiliklerle yedek parça üretimi yapılmaktadır. Aynı zamanda sektöre kalıpçılık konusunda da sıkça hizmet vermekteyiz.

Sektöre; öncelikle torna-imalat atölyesi olarak girilmekle birlikte, yapılan tesviye işleri ve sonrasında firmamıza kattığımız yüksek teknolojili ekipman ile farklı sektörler için var olduk, ancak sektördeki en önemli problem yüksek teknolojili ve yaşı küçük olan ekipmanların tedariki konusunda yaşanan problemler. Bu konuda ilgili birlikler, odalar hatta finans kuruluşlarının destek programlarının gündemde olması gerekmekte olduğunu düşünmekteyiz. Talepleri kapsamında piyasaya çıkan yeni ürünlerle birlikte yapılacak makine tercihlerinin belirlenebilmesi ve hangisinin bünyede olduğunun belirlenebilmesi için sektöre yön veren danışmanlık yapan kurumlara ihtiyaç duyulmaktadır. Bu yapının kurulmasıyla birlikte, sektörde birçok sıkıntı yaratan satış yapılan firma ile ilgili bilgi eksikliği, satış yapılan ya da yapılacak firmalara ait ticari geçmişlerinin tayini konusunda çalışma yapan, direk bilgi teminin yapılabileceği bir sistem, ütopik ama sektör için yararlı olacaktır.

Direk ihracatımız bulunmamakta ve satışlarımız iç satış olarak gözükmektedir, ancak satış yaptığımız firmalar bu ürünleri ihracatlarında kullanmaktadırlar. Ar-ge konusu önem verdiğimiz bir konu, çünkü gelişim-büyüme buradan başlıyor, biz böyle görüyoruz. Bu kapsamda takip ettiğimiz birçok fuar var, ilk elden buradan takiplerimize başlıyoruz, deneyimimizle de bunu hayata geçirmek için şekillendirebiliyoruz. Markamız bizim için çok kıymetli. Piyasada kalitelimizle, düzgün işçiliği ilk severek sunan firma olarak anılmak istiyoruz ve bunun için emek veriyoruz. Bu kapsamda vizyon ve misyon kriterlerimizi oluşturduk ve bu çerçeveden bakıyoruz ticari hayatımıza. VİZYONUMUZ; yakaladığı başarılı konumu sürekli geliştirerek sektöründe Türkiye'de en iyi olmak, ileri teknoloji bilgisi, dinamik ve yetkin kadrosuyla, girişimci, sağduyulu, müşteri odaklı yaklaşımıyla “mükemmel hizmet” vermektir. MİSYONUMUZ ise; özgün hizmet anlayışı ve güncel teknoloji kullanımıyla müşterilerinin ihtiyaçlarına cevap veren çözümler geliştirmektir.

 

Kalıpçılık özellikle son dönemle zevkle içinde bulunduğumuz bir alan ama tüm ürünlerimiz bizim için özel. Aynı zamanda son dönemde yapılan Ar-ge çalışmalarının bir sonucu olarak piyasaya danışmanlık hizmeti de verilmektedir. Bu kapsamda sektördeki 20 yıllık tecrübemiz, deneyimli kadromuz ve teknolojik üretim imkanlarımızla mekanik parça imalatında kalite arayanların tercihiyiz.

İmalat kanadında bulunduğumuz sektörümüzün öne çıkışını sürdürebilmesini teminen sürekli olarak üzerinde çalışma yapılmak suretiyle öne çıkartılması gerektiğini düşünmekteyiz. Sektörün büyümesi, gelişmesi faaliyette buluna tüm kurumlarca en önemli hedeflerimizden olmalı, bununla birlikte son dönemde ülkemiz de yaşanan ve uzun vadeli yapılandırılan enerji yatırımlarının sektörümüzün geleceği için umut olduğu düşüncesindeyiz.

logo1.png

ÖZKÖSE
MAKİNA

Sektörün ihtiyaç duyduğu tüm makina ve parça imalatlarını kaliteli hizmet anlayışı ile sunan bir faaliyet sürecimiz vardır.

Hızlı Menü

Hakkımızda

Tezgahlarımız

gsda.png
pngwing.com (1).png

Sosyal Medyalarımız

  • LinkedIn
  • YouTube

© Copyright 2023. Tüm Hakları Saklıdır.

bottom of page